Koncepcja symulacji szkoleniowej – forum

Wielowątkowa gra zespołowa to oczywiście podstawa zadawalającego grupe wykładu przywódczego czy konferencji. To właśnie z tej przyczyny trenerzy potrafią poświęcić kilkanaście godzin nad napisaniem autorskiej symulacji. Następnie chcą opatentować utwór tak by w przyszłości sprzedawać licencje innym osobom. Przychody z dobrze opracowanego narzędzia potrafią czasami dochodzić do dwustu tysięcy złotych rocznie. Choć co prawda musimy odliczyć daninę dla urzędu skarbowego. Ale i tak mówimy tu o sporych sumach. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, iż kilkuset szkoleniowców z polskich firm czerpie dochody wyłącznie z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W forum dyskusyjnym Goldenline trwa obecnie gorąca dyskusja w której czytelnicy portalu spierają się w temacie domniemanego aczkolwiek oczywiście nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Dialog i wymiana argumentów mają miejsce w forum dedykowanego opiniom o Training Partners
Analizowane wątki podniosły ciśnienie piszących na tym forum menedżerów personalnych. Co drugi ekspert ma w oparciu o zaledwie parę informacji ugruntowane silnie kategoryczne wnioski. Poruszane są kwestie proc esu sądowego. Warto samemu wyrobić sobie osąd na podstawie tej dyskusji.
A tak na boku – problem domniemanego plagiatowania materiałów konferencyjnych jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Wykładowcy prowadzący szkolenia menedżerskie, konferencje sprzedażowe czy coaching mają szereg kontrowersji prawnych. Również prawodawstwo unijne nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do lektury wątka.

Ciekawe wpisy:

Comments are closed.Popular